Program dostosowany do Twoich potrzeb i zainteresowań

Termin zajęć uzgodniony indywidualnie

Maksymalne wykorzystanie możliwości Twojego sprzętu fotograficznego

Błyskawiczna poprawa jakości Twoich zdjęć

Twoje zdjęcia przygotowane do wydruku i prezentacji w Internecie

Program

Dwudniowe szkolenie wyjazdowe – wyjazd na Jurę Krakowsko-Częstochowską.

Praktyczne zajęcia w terenie: jedna sesja o zachodzie słońca i jedna o wschodzie.

Warsztaty z postprodukcji z wykorzystaniem programu Lightroom, dodatkowo niezbędne zagadnienia w Photoshopie i omówienie filtrów Nik Collections. Praca na Twoich zdjęciach.
Przygotowanie najlepszych zdjęć do wydruku i prezentacji w Internecie.

Zajęcia poprowadzi doświadczony trener, artysta fotograf, ekspert fotografii krajobrazowej i podróżniczej oraz laureat wielu konkursów fotograficznych, Arkadiusz Pałasiński.

Program warsztatów jest uzależniony od pogody i układany tak abyś mógł znaleźć się w konkretnej lokalizacji w czasie najlepszych warunków oświetleniowych. Prowadzący doskonale zna region i na bieżąco obserwuje prognozę pogody, podejmując decyzję o wyborze miejsca na sesję zdjęciową.

Zajęcia prowadzone są w języku polskim lub języku angielskim.

Przygotowanie

Aby w pełni przyswoić wiedzę przekazywaną podczas warsztatów nie jest wymagany konkretny poziom umiejętności. Program warsztatów zostaje przygotowany indywidualnie zgodnie z oczekiwaniami i aktualnym poziomem wiedzy fotograficznej kursanta.

Do fotografii krajobrazu i architektury w tym regionie najlepszy będzie zakres ogniskowych 24-200mm (dla pełnej klatki przy ekwiwalencie 35mm) i około 15-135 dla aparatów z tzw. cropem.

Niezbędnym wyposażeniem jest solidny i stabilny statyw z głowicą. Dodatkowo można się wyposażyć w wężyk spustowy do aparatu. Nie będzie to konieczne jeśli aparat posiada opóźnienie wyzwalania migawki (timer).

Zalecane jest aby uczestnik zabrał ze sobą własny laptop z zainstalowanym oprogramowaniem do obróbki zdjęć (Lightroom, Photoshop, Nik Collection). Pozwoli to na samodzielną pracę z własnymi zdjęciami podczas wykładów.

Do udziału w warsztatach wymagana jest przeciętna sprawność fizyczna.

Zakwaterowanie i transport

W cenę warsztatu wliczony jest nocleg w komfortowym pokoju jednoosobowym. Każdy pokój jest wyposażony w łazienkę. Hotel dysponuje bezpłatnym parkingiem. Transport lokalny wliczony w cenę warsztatów.

Cena obejmuje:

  • Jeden nocleg w hotelu w komfortowym pokoju jednoosobowym ze śniadaniem. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę. Hotel dysponuje bezpłatnym parkingiem
  • Transport lokalny
  • Opiekę merytoryczną doświadczonego fotografa
  • Zajęcia fotograficzne w plenerze (nauka kompozycji, poprawnej ekspozycji, wykorzystania światła, trików fotograficznych, kreacji obrazu i budowaniu własnej wizji artystycznej oraz siły przekazu fotografii)
  • Zajęcia przy komputerze (analiza i omówienie zdjęć, podstawy profesjonalnej obróbki cyfrowej w programach Lightroom, Photoshop, Nik Software)
  • Prezentacja i omówienie programów na smartfon i tablet, które znakomicie ułatwiają fotografowanie i planowanie zdjęć w terenie


Cena nie obejmuje:

Wyżywienia poza śniadaniem

Ubezpieczenia (we własnym zakresie)

Rezerwacja:

Warunkiem dokonania rezerwacji jest:

– Zgłoszenie telefoniczne (+48 501 300 019) lub mailowe (fotolibea@gmail.com)
– Wpłata zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 500 PLN

Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej 30 dni przed rozpoczęciem warsztatów

Wszystkie dodatkowe niezbędne informacje dla uczestników dotyczące zakwaterowania, harmonogramu oraz lista rzeczy niezbędnych do zabrania zostaną wysłane mailem do osób zainteresowanych, 4 tygodnie przed terminem warsztatów.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących tego pleneru lub innych zajęć z naszej oferty, proszę wysłać mail’a na adres fotolibea@gmail.com lub skontaktować się pod numerem telefonu 501300019.

ZAMKI JURAJSKIE

Terminy:

Ustalany indywidualnie

Czas trwania:

2 dni

Prowadzący:

Arkadiusz Pałasiński