Słowenia

Niewielki kraj z ogromnym potencjałem fotograficznym. Wysokie góry, malownicze jeziora, tajemnicze jaskinie i wodospady. Do tego piękna architektura i wspaniałe warunki do fotografowania przez większość dni w roku. Zapraszamy Cię na foto-wyprawę do Słowenii.

Poznaj uroczą Słowenię pod okiem doświadczonego fotografa. Wyjazd jest przeznaczony dla fotografów i w każdym aspekcie został tak dopracowany, aby spełnić Twoje oczekiwania. Fotografowanie wschodów i zachodów słońca w najpiękniejszych miejscach Słowenii, dopasowywanie programu do warunków pogodowych, wieczorne sesje postprodukcji i rozmowy o fotografii – to wszystko czeka Cię podczas naszej foto-wyprawy.

Nasze warsztaty to wspaniała przygoda, niezapomniana atmosfera, którą tworzą ludzie z pasją, a przede wszystkim ogromna dawka wiedzy i wyśmienite zdjęcia, których pozazdroszczą Wam znajomi!

Czy jesteś początkującym fotografem, szukającym porady i odpowiedzi na podstawowe pytania? A może jesteś bardziej doświadczony, ale chcesz mieć możliwość fotografowania w tym wyjątkowym miejscu w towarzystwie koleżanek i kolegów fotografów? Ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie.

Zajęcia poprowadzi doświadczony trener, artysta fotograf, ekspert fotografii krajobrazowej i podróżniczej oraz laureat wielu konkursów fotograficznych, Arkadiusz Pałasiński.

Doświadczenie prowadzącego w fotografowaniu Słowenii, pozwoli optymalnie wykorzystać ten niezwykły region. Prowadzący wyjaśni wszelkie kwestie techniczne, pomoże dopracować kompozycję i zaprezentuje profesjonalne techniki obróbki zdjęć w najlepszych programach graficznych. Zachęci do dyskusji na temat zdjęć wykonanych podczas warsztatów. Będzie inspirował i motywował do skutecznej nauki i wykonania jak najlepszych zdjęć.

Program

Program warsztatów jest uzależniony od pogody i zwykle podlega dynamicznym zmianom, tak abyś mógł znaleźć się w konkretnej lokalizacji w czasie najlepszych warunków oświetleniowych. Prowadzący doskonale zna region i na bieżąco obserwuje prognozę pogody, podejmując decyzję o wyborze miejsca na sesję zdjęciową.

Ponieważ głównym celem warsztatów jest wykonanie jak najlepszych fotografii i podniesienie poziomu wiedzy fotograficznej, możesz spodziewać się długich, intensywnych dni spędzonych w terenie oraz na sali wykładowej. Sesje fotograficzne będziemy zaczynać przed wschodem słońca, a dzień zakończymy posiłkiem po zachodzie słońca. W ciągu dnia będziemy odwiedzać górskie wioski, zatrzymywać się na posiłki, jak również poświęcimy czas na selekcję i omówienie zdjęć uczestników. Prowadzący przeprowadzi profesjonalną obróbkę wybranych zdjęć każdego uczestnika.

Warsztaty obejmują:

 • wykłady na temat kompozycji, ekspozycji i wykorzystania światła
 • naukę podstawowej i zaawansowanej obróbki cyfrowej
 • poranne i wieczorne sesje fotograficzne w najlepszych dla danej pory roku lokalizacjach i punktach widokowych
 • praktyczną naukę technik fotografowania w tym triki stosowane przez zawodowych fotografów
 • praktyczne zastosowanie filtrów fotograficznych
 • dyskusje i wspólne omawianie zdjęć wykonanych podczas warsztatów

Praca w grupie daje wzajemną inspirację i motywację oraz zapewnia wspaniałą zabawę jaką jest wspólne fotografowanie.

Przygotowanie

Aby w pełni przyswoić wiedzę przekazywaną podczas warsztatów nie jest wymagany konkretny poziom umiejętności. Zarówno osoby fotografujące lustrzankami od kilku lat jak i mniej zaawansowani uczestnicy znajdą coś dla siebie. Poziom warsztatów będzie dopasowany do indywidualnych oczekiwań uczestników, a prowadzący dołoży wszelkich starań, aby każdy uczestnik uzyskał niezbędną wiedzę.

Do fotografii krajobrazowej w tym regionie najlepszy będzie zakres ogniskowych 24-200mm (dla pełnej klatki przy ekwiwalencie 35mm) i około 15-135 dla aparatów z tzw. cropem. Aby być przygotowanym na wszelkie tematy fotograficzne, warto rozszerzyć ten zakres do 16-400mm (dla pełnej klatki, ekw. 35mm).

Oczekuje się, że uczestnik jest zaznajomiony z obsługą swojego aparatu, ale można śmiało zadawać pytania również z tego zakresu. Prosimy o zabranie instrukcji obsługi swojego aparatu.

Niezbędnym wyposażeniem jest solidny i stabilny statyw z głowicą. Dodatkowo można się wyposażyć w wężyk spustowy do aparatu. Nie będzie to konieczne jeśli aparat posiada opóźnienie wyzwalania migawki (timer).

Zalecane jest aby uczestnik zabrał ze sobą własny laptop z zainstalowanym oprogramowaniem do obróbki zdjęć (Lightroom, Photoshop, Nik Collection). Pozwoli to na samodzielną pracę z własnymi zdjęciami podczas wykładów.

Do udziału w warsztatach wymagana jest przeciętna sprawność fizyczna. Najdłuższy przewidywany treking nie przekroczy 30 minut. Jeśli ktoś nie będzie chciał w nim brać udziału, prowadzący pokaże ciekawe tematy do fotografowania na początku trasy marszu.

Zajęcia prowadzone są w języku polskim, ale zapraszamy również uczestników posługujących się językiem angielskim.

Zakwaterowanie i transport

Uczestnicy będą zakwaterowani w komfortowych pokojach dwuosobowych. Możliwość zakwaterowania w pokoju jednoosobowym za dopłatą. Każdy pokój jest wyposażony w łazienkę.

Uczestnicy docierają na miejsce własnym środkiem transportu. Lokalnie transport odbywa się samochodami uczestników (własne pojazdy lub z wypożyczalni – jeśli ktoś zdecyduje się przyjechać busem lub przylecieć samolotem). W praktyce wygląda to tak, że uczestnicy grupują się najczęściej po cztery osoby do samochodu, co pozwala na poruszanie się całej grupy w maksymalnie trzech samochodach.

Jeśli ktoś planuje przylecieć samolotem i wynająć samochód na lotnisku, to najbardziej dogodnym portem lotniczym jest Lublana. Czas jazdy z lotniska do hotelu wynosi około 1 godziny.

Aby ułatwić organizację podróży, przed warsztatami zapewnimy wymianę adresów e-mail między uczestnikami.

Zalecane jest posiadanie w samochodzie nawigacji GPS i aktywnego telefonu komórkowego (włączony roaming). Prowadzący dodatkowo wyposaży wszystkie samochody w radiotelefony (obniżenie kosztów porozumiewania się między grupami w czasie przejazdów i trekkingu).

Cena obejmuje:

 • Noclegi w hotelu *** w komfortowych pokojach dwuosobowych ze śniadaniem. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 860PLN. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę. Hotel dysponuje bezpłatnym parkingiem
 • Opiekę merytoryczną doświadczonego fotografa
 • Zajęcia fotograficzne w plenerze (nauka kompozycji, poprawnej ekspozycji, wykorzystania światła, trików fotograficznych, kreacji obrazu i budowaniu własnej wizji artystycznej oraz siły przekazu fotografii)
 • Zajęcia przy komputerze (analiza i omówienie zdjęć uczestników, podstawy profesjonalnej obróbki cyfrowej w programach Lightroom, Photoshop, Nik Collection, Photomatix)
 • Prezentacja i omówienie programów na smartfon i tablet, które znakomicie ułatwiają fotografowanie i planowanie zdjęć w terenie

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza śniadaniami
 • Transportu
 • Opłat klimatycznych
 • Ubezpieczenia (we własnym zakresie)

Rezerwacja

Warunkiem dokonania rezerwacji jest:
– Zgłoszenie telefoniczne (+48 501 300 019) lub mailowe (fotolibea@gmail.com)
– Wpłata zadatku (nie podlegającego zwrotowi) w wysokości 500 PLN

Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej 30 dni przed rozpoczęciem warsztatów

Wszystkie dodatkowe niezbędne informacje dla uczestników dotyczące zakwaterowania, harmonogramu oraz lista rzeczy niezbędnych do zabrania zostaną wysłane mailem do osób zainteresowanych, 4 tygodnie przed terminem warsztatów.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących tego pleneru lub innych zajęć z naszej oferty, proszę wysłać mail’a na adres fotolibea@gmail.com lub skontaktować się pod numerem telefonu 501300019.

SŁOWENIA

Czas trwania:

6 dni

Prowadzący:

Arkadiusz Pałasiński

Cena:

3250 PLN

Liczba uczestników:

6-8 osób