Doświadczony trener, artysta fotograf, ekspert fotografii krajobrazowej i podróżniczej oraz laureat wielu konkursów fotograficznych

Podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu tematów do swoich projektów. Ulubionym kierunkiem wypraw fotograficznych jest daleka północ – miejsca takie jak Norwegia czy Islandia, gdzie nadal można znaleźć niczym nieskażoną, dziką przyrodę i fotografować w skupieniu, nie będąc otoczonym tłumem fotografów i turystów. Fotografując, stara się uchwycić nawet znane motywy w nowy, charakterystyczny dla siebie sposób, często wykorzystując nowe techniki, aby stworzyć niepowtarzalne zdjęcia. Jest pasjonatem fotografii czarno-białej, która jak mówi, pozwala mu znacznie głębiej oddziaływać na wyobraźnię widza.

Od kilku lat zawodowo zajmuje się szkoleniem fotografów i hobbystów w zakresie fotografii oraz profesjonalnej obróbki cyfrowej zdjęć. Organizuje i współtworzy międzynarodowe warsztaty fotograficzne, sprawując opiekę artystyczną nad kursantami/studentami.

Stale pogłębia swoją wiedzę współpracując z najlepszymi fotografami w Polsce i za granicą. Jest byłym wiceprezesem Związku Polskich Fotografów Przyrody w Okręgu Śląskim oraz członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem Artysty Fotografa RP.